מהו תהליך בניית האתר?

בכדי לבנות אתר בצורה מקצועית ונקייה אנחנו בתור חברת בניית אתרים צריכים להבין את הראש של הלקוח, באותה מידה שהוא צריך להבין מה הוא צריך.

אז כיצד זה עובד?

הלקוח צריך לדעת מה מטרות האתר, האם זה אתר תדמיתי שבנוי בכדי למכור שירות או מוצר ספציפי?

כיום לא בונים אתרים סתם ככה, כל אתר מיועד למכור משהו ולכן הוא צריך להיות בנוי בהתאם, בהתאם זה אומר שהאתר צריך להיות מוכר.

מבחינה עיצובית הוא צריך להראות מושלם, להציג את בעל העסק כמקצועי, להכיל הנעות לפעולה בשביל לגרום לגולשים ליצור קשר ולקנות את המוצר או השירות.

על מה הלקוח אחראי?

הלקוח אחראי על מספר דברים עיקריים:

  1. להביא אתרים כדוגמא למה שהוא רוצה, הם לא חייבים להיות מישראל והם לא חייבים להיות באותו תחום כמו שלו. אבל אנחנו צריכים להבין את הקו העיצובי עליו חושב הלקוח ולפתח אותו משם.
  2. להביא את התכנים לאתר, במידה והוא לא יודע לכתוב כאלה יש לכך בעלי מקצוע שישמחו לכתוב לו (כמובן, בתשלום, אף אחד לא עובד בחינם)
  3. להיות החלטי- כמות הלקוחות שהתחילו עם אתר אחד ושינו אותו 3 פעמים במהלך הדבר בצורה מהותית הוא הרבה יותר גבוה ממה שאתם חושבים, זה לא טוב ללקוח, זה לא טוב לבניית אתרים וזה בד״כ פוגע בצורה מסוימת בתוצר הסופי של האתר.

הלקוח צריך להיות אחראי לעשות את שיעורי הבית שלו לפני שהוא מתחיל בניית אתר בכדי לדעת לכוון את החברת בניית אתרים לקו מחשבה שלו, זה נכון שחברת בניית האתרים יכולה לגרום לזה שהקו מחשבה שלו ישתנה תוך כדי בנייה, אבל בדרך כלל זה לא יהיה בצורה מהותית.

לקוח שמשנה את מבנה האתר שלו מספר פעמים תוך כדי בנייה נהיה מבולבל ולא החלטי ובסוף הוא יהיה תמיד פחות מרוצה בעיקר בגלל שהוא לא יודע אם הוא עשה את הדבר הנכון בשבילו.

ברגע שהלקוח יודע בראש שלו איך הוא רוצה שיראה האתר הרבה יותר קל להגיע לתוצאה הרצויה.

עדיין יש חשיבות מאוד גדולה להאזין לעצות של החברת בניית אתרים, בכל זאת חלקם הגדול בנה יותר מכמה אתרים והם חיים את הדיגיטל והאינטרנט 24\7

אז מהו בעצם תהליך בניית האתר?

כמו שהסברנו בהתחלה, קודם כל חברת בניית האתרים צריכה להבין מה העסק שלכם עושה, לאן אתם מנסים להוביל אותו ומה צריך להיות באתר בכדי לעזור לכם להגיע ליעד הזה.

משם עוברים לבניית Wireframe, זהו בעצם מבנה האתר ללא העיצוב.

לאחר מכן נעבור לסקיצה של האתר שכוללת בעצם את ה Wireframe כולל העיצוב, הצבעים וכו׳

לאחר אישור הסקיצה נעבור לבנייה בצד הטכנית, הלבשת העיצוב הנבחר, המבנה וכל שאר הדברים בדומה לסקיצה.

לאחר הבנייה נלביש את התכנים, נבדוק שהצור קשר מוביל למייל של הלקוח ביחד עם עוד בדיקות טכניות. לאחר אישור הלקוח ניתן לעלות את האתר לאוויר במקום האתר הישן במידה ויש, או בתור החדש במידה ואין אתר ישן.

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *